ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Дива свиња на есенско капење во Охридското Езеро (Фото/Видео)

Охрид, 4. октомври 2021 (ОХРИДПРЕС) – Дива свиња се капе во водите на Охридското Езеро.

Летната туристичката сеозна ја оставивме зад нас, а дека капењето во Охридското Езеро секогаш атрактивно покажува и настанот што се случи денес во селото Пештани.

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нашата камера регистрира како дива свиња се освежуваше во езерските води. (Крај)

извор: ОхридПрес фото/видео: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука