Избор Избори 2021 Охрид Партии ТОП ВЕСТИ

Д-р Грација Бакраческа е нов пратеник од Охрид во Собранието на Република Македонија

Охрид, 2. ноември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Д-р Грација Бакраческа ќе биде нов пратеник од Охрид во Собранието на Република Македонија.

Таа доаѓа на местото на сега веќе новоизбраниот градоначалник на Охрид д-р Кирил Пецаков.

Д-р Бакраческа по професија е специјалист по детска и превентивна стоматологија и е вработена во стоматолошката служба во ЈЗУ „Здравствен дом“ во Охрид. (Крај)

извор: Охрид 1 фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука