ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Избори 2021 Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ

Мицкоски: Имаме ново парламентарно мнозинство

Скопје, 5. ноември 2021 (ОХРИДПРС) – Имаме ново парламентарно мнозинство, објави првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, споделувајќи заедничка фотографија со Димитар Апасиев од Левица, Арбен Таравари од Алијанса за Албанците и Аријанит Хоџа и Африм Гаши од БЕСА.

– Новата иднина доаѓа, ново време и нова надеж. Не чекаат силни предизвици, свесни и благодарни за поддршката заедно ќе успееме. Македонија ќе успее! Имаме ново парламентарно мнозинство, напиша Мицкоски на Facebook. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука