Избор Општина Дебрца Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Охриѓанец приведен при извршување кражба во селото Оровник

Охрид, 19. декември 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 18-ти декември 2021 година, околу 20:30 часот, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода 36-годишниот С.Ѓ. од Охрид.

– Тој бил затекнат при извршување кражба во објект на вулканизерска работилница во селото Оровник, општина Дебрца. Одземените предмети бил вратени на сопственикот, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука