ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам

Прекрасен сончев декемвриски ден во Охрид (Фото)

Охрид, 19. декември 2015 (ОХРИДПРЕС) – Денеска невообичаено сончево и пријатно време за овој период од годинава. Охрид денес на околу +4 степени живее облеан во прекрасното декемвриско сонце.

Сонцето „ги избрка“ охриѓани и гостите надвор од домовите и тие уживаа во прошетка по кејот или на кафе во некоја од кафитериите или рестораните покрај брегот на езерото.

No description available.

Метеоролозите за денес најавуваат променливо облачно време со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец. Mаксималната температура во Охрид ќе се искачи до 4. степени.

No description available.

– До крајот на работната седмица ќе преовладува стабилно и суво време со подолги сончеви периоди. Утринските температури ќе бидат ниски, особено кон средината на неделата, кога на места ќе се спуштат под -10 степени, информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука