ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам

Нуркачите од „Амфора“ традиционално ја накитија новогодишната елка под вода во Охрид (Фото/Видео)

Охрид, 26. декември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Нуркачите од нуркачкиот центар „Амфора“, традиционално, 19-та година по ред, ја накитија новогодишната елка под вода кај Заливот на Коските во Охрид.

На овој уникатен начин, тие им ја честитаат Новата 2022 година и Божиќните празници на сите граѓани на Република Македонија.

– Подводната елка ќе биде своевидна атракција во склоп на музејот во пресрет на новогодишните празници, информираат од „Амфора“.

May be an image of christmas tree and outdoorsизвор: ОхридПрес фото/видео: Амфора

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука