Избор Охрид Партии ТОП ВЕСТИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во посета на Охрид, оствари работна средба со директорот на ЈП „Водовод“

Охрид, 11. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски викендов е во посета на Охрид.

– Работна средба со Претседателот на Советот на Општина Охрид, Сашо Донев, секретарот на Општина Охрид, Александар Китески и директорот на ЈП „Водовод“ – Охрид, Марјан Ристески, во изнаоѓање на решение за овој акутен проблем за охриѓани, порача Мицкоски на неговиот официјален профил на Facebook. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука