Избор Општина Дебрца Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Билтен на СВР Охрид: 69-годишен жител на Мешеишта починал по пад од балкон на семејната куќа

Охрид/Мешеишта, 13. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 13-ти септември 2022 година, во 01:22 часот во СВР Oхрид, пријавено е дека 69-годишниот В.Б. од селото Мешеишта, Општина Дебрца, паднал од балкон на семејната куќа и починал.

– Смрт без траги на насилство е констатирана од лекар во Итната медицинска помош Охрид, а увид извршија јавен обвинител и полициски екипи, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука