Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево време со умерена облачност и температура до 25. степени

Охрид, 14. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во Охрид денес сончево и потопло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од западен правец.

UV индексот ќе биде 6, а максималната температура ќе се искачи до 25. степени.

– До петок времето ќе биде стабилно со позначаен пораст на температурата. Особено топло ќе биде во четврток и петок, кога дневната температура ќе биде над просекот за овој период од годината. Во сабота ќе има локална појава на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во недела ќе дува силен северен ветер што ќе услови значително заладување, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука