Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ

Алкалоид на домашен терен подобар од Охрид со 24-22

Скопје, 17. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Ракометарите на Алкалоид на домашен терен ја совладаа екипата на Охрид со 24-22 во натпревар од третото коло во Супер-лигата.

Нашите најдобри ракометари во текот на целиот натпревар беа одличен противник на избраниците на Кирил Лазаров и на полувреме заминаа со резултат 12:11. Охриѓани имаа само почетно водство од 0-1, по што Алкалоид ја презеде контролата над мечот.

Езтурк со седум гола беше прв стрелец, а на нашите ракометари не им помогна ниту одличното издание на голманот Цинцадзе и неговите 16 успешни интервенции. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука