Живот ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

ЖивоТ: Tecumseh – Кога Исус дојде на Земјата, Вие го убивте

Кога Исус дојде на Земјата, Вие го убивте… Синот на Вашиот Господ!

И откако беше мртов, започнавте да го славите и да ги убивате оние кои не сакаа да го прават тоа…

Tecumseh (1768-1813) поглавица на племето Shawnee

ЖивоТ на OhridPress со најубавите и најинспиративните животни приказни и мудрости.

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука