Забава Избор

SUPER Fresh music: Alok & James Arthur – Work With My Love

Охрид, 24. јануари 2023 (ОХРИДПРЕС) – „Work With My Love“ е одличниот нов сингл на Alok и James Arthur, кои го искористија семплот на хитот на Johnnie Taylor „What About My Love“ за да ги „нападнат“ светските топ листо.

Иако James Arthur не е познат како почитувач на dance музиката, сепак во новата година, тој врти нов лист, сега во соработка со познатиот бразилски Dj Alok.

– Возбуден сум да го објавам првото издание за 2023 година, изјави поранешниот учесник на шоуто X Factor.

Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука