Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Сообраќајна незгода на магистралниот пат Охрид-Струга, во судар на камион и патничко возило повредени три лица

Охрид, 25. јанаури 2023 (ОХРИДПРЕС) – Тешка сообраќајна незгода се случи вечерва на магистралниот пат Охрид-Струга во непосредна близина н бензинската станица „Бесјани“.

Во незгодата учествувале камион и патничко моторно возило, а според првичните информации се повредени три лица.

Од СВР Охрид повеќе детали најавуваат за во текот на утрешниот ден. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука