Забава Охридски приказни

„Охридски приказни“ во „Форт Кафе“, овој четврток со Сузана Наумоска (Видео)

Охрид, 20. март 2023 (ОХРИДПРЕС) – Овој март, месецот на жената, посебно издание на „Охридските приказни“ во „Форт кафе“. Продолжува во четврток со Сузана Наумоска – жена во претприемништвото.

Со неа ќе разговараме и за тоа каков сакаме и каков може и треба да биде Охрид, затоа што Охрид сме СИТЕ и СИТЕ сме Охрид.

Интервјуто во целост ќе биде објавено на OhridPress во четврток, на 23-ти март 2023 година. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука