Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Билтен на СВР Охрид: Полицијата пронајде марихуана кај 34-годишен охриѓанец на булевар „Туристичка“

Охрид, 26. март 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 26-ти март 2023 година, во 00:40 часот,во СВР Охрид е приведен 34-годишниот А.Р.  од Охрид.

– При преглед извршен на булеварот „Туристичка“ во Охрид, полициските службеници, кај него пронајдоа и одзедоа опојна дрога марихуана. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука