Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Казни за 9 пешаци од Охрид и 8 од Струга поради небезбедно преминување на коловоз

Охрид, 12. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 11-ти мај 2023 година, во периодот од 09:00 до 15:00 часот, на подрачјето на СВР Охрид се реализирани засилени сообраќајни контроли.

– Притоа, полициските службеници затекнале и санкционирале 28 пешаци кои, извршиле небезбедно преминување на улица односно преминување на коловоз надвор од обележан пешачки премин, од кои 9 во Охрид, 8 во Струга, 9 во Кичево и 2 во Дебар, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука