Избор Охрид Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Санкции за 6 возачи во Охрид поради непрописно престигнување

Охрид, 20. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 19-ти мај 2023 година, во периодот од 14:00 до 20:00 часот на подрачјето на СВР Охрид извршени се засилени сообраќајни контроли.

– Притоа, полициските службеници затекнале и санкционирале 23 возачи кои со своите моторни возила извршиле престигнување на непрегледни и места каде со соодветен сообраќаен знак тоа е забрането, од кои по 6 во Охрид и Струга, 9 во Кичево и 2 во Дебар, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука