Забава Избор

SUPER Fresh music: Thirty Seconds To Mars – Stuck

Охрид, 25. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Alt-rock проектот на Jared и Shannon Leto Thirty Seconds To Mars го издадоа синглот „Stuck“, прв од нивниот шести по ред студиски албум „It’s The End of the World But It’s a Beautiful Day“.

Инспирирана од вистинска приказна, песната според пејачот Brandon Flowers раскажува за паранојата која многумина од нас ја чувствуваат додека се во некоја токсична и лажлива врска.

„Stuck“ е прво парче музика за Thirty Seconds to Mars по пауза од пет години и албумот „America“, кој го издадоа во 2018 година.

Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука