Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес претпладне сончево време, попладне услови за локален дожд и температура до 22. степени

Охрид, 26. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Во Охрид денес претпладне сончево време со мала до умерена облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со услови за локален дожд.

Максималната температура ќе се искачи до 22. степени.

– Продолжува периодот на променливо облачно и топло време, во попладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат во форма на краткотрајно невреме со поинтензивен дожд, силен ветер и изолирана појава на град, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука