ЕКОЛОГИЈА ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Државниот инспекторат за животна средина изврши вонреден инспекциски надзор на целиот потег „Студенчишко блато“

Охрид, 26. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Државниот инспекторат за животна средина (ДИЖС), во координација со Општина Охрид, вчера изврши вонреден инспекциски надзор на  на целиот потег „Студенчишко блато“ во Охрид.

– Од надзорот ќе биде изготвен Записник за констатација за утврдена фактичка состојба и од водената инспекциска постапка ќе биде доставено известување до Инспекцискиот Совет и Општина Охрид за понатамошно постапување, согласно законските надлежности, информираат од ДИЖС.

May be an image of grass and text

May be an image of map and textMay be an image of tree and grassMay be an image of grass and treeMay be an image of tree and grassMay be an image of grassMay be an image of tree and grassMay be an image of cloud and grassMay be an image of cloud and grassMay be an image of grassMay be an image of grass and treeMay be an image of tree, grass and horizonNo photo description available.извор: ОхридПрес фото: ДИЖС

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука