Избор ОБРАЗОВАНИЕ Охрид ТОП ВЕСТИ

Отворен ден во ОСУ „Св. Климент Охридски“ (Фото)

Охрид, 31. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Во ОСУ „Св. Климент Охридски“ од Охрид, денеска се одржа отворен ден.

На идните средношколци им беа презентирани условите и предностите за упис во оваа образовна институција.

– Отворен ден на Гимназијата, презентации, храна, музика и пред се’ дружење. Драги основци, придружете ни се, нема да зажалите, порачаа од ОСУ „Св. Климент Охридски“.

извор: ОхридПрес фото: ОСУ „Св. Климент Охридски“

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука