Економија Локална самоуправа Охрид ТОП ВЕСТИ

Поставен нов пункт за наплата на паркинг во центарот на градот

Охрид, 31. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – ЈП „Билјанини Извори“ од Охрид постави нов наплатен пункт за паркинг во центарот на градот.

Со ова се очекува да се олесни наплатата на паркингот во строгиот центар на градот.

Од ЈП „Билјанини Извори“ од Охрид, кон крајот на јануари ја информираа јавноста дека цените за користење на паркинг просторите, Спортската сала и базенот и сидриштето за кајчињата и катамараните остануваат исти. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука