Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Охриѓанец пријавил дека неговите малолетни синови биле физички нападнати со тврди предмети од страна на две лица на кеј „Македонија“

Охрид, 10. јуни 2023 (ОХРИДПРЕС0 – На 9-ти јуни 2023 година, во 21:20 часот во СВР Охрид, 54-годишниот И.А. од Охрид пријавил дека на 8-ми јуни 2023 година, околу 23:30 часот на кеј „Македонија“ во Охрид, двајцата негови малолетни синови биле физички нападнати од О.Н. и Д.Б. од Охрид, при што употребиле и тврди предмети.

– Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука