Избор ОБРАЗОВАНИЕ Охрид ТОП ВЕСТИ

Инфо ден на Универзитетот „Св. Апостол Павле“ во Охрид

Охрид, 11. јули 2023 (ОХРИДПРЕС) – Универзитетот за информатички науки и технологии „Св. Апостол Павле“ од Охрид, по повод празникот на Св. Апостол Павле, чие име го носи Универзитетот организира Инфо ден во четврток, на 13-ти јули 2023 година, во периодот од 11:00 до 13:00 часот.

– Се покануваат матурантите и нивните родители да го посетат Универзитетот, да се запознаат со студиските програми, можностите за студирање и условите за упис во новата академска година. Ве очекуваме, информираат од Универзитетот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука