Економија ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам

Летото не се предава, прекрасен сончев ден на 12. септември во Охрид (Фото)

Охрид, 12. септември 2023 (ОХРИДПРЕС) – Летото 2023-то се’ уште не се предава. На 12-ти септември денеска имавме прекрасен сончев ден, кој многу охриѓани и гости го искористија за уживање во последните летни денови во најголемиот туристички центар во Република Македонија.

Гости од целата држава, но и бројни странски посетители, го искористија прекрасниот сончев и топол ден да уживаат на некоја од најпопуларните плажи на крајбрежјето.

Попладнево беше раздвижено и на Градскиот кеј, каде беше вистинско место за уживање на сонцето, дружење, спортување и капење во езерските води.

Лето 2023-то, прекрасно, раздвижено, сончево и како создадено за уживање во преубавиот Охрид. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука