Избор Локална самоуправа Охрид ТОП ВЕСТИ

Нов сообраќаен режим на улицата „Македонски просветители“

Охрид, 18. септември 2023 (ОХРИДПРЕС) – Од утре, вторник, 19-ти септември 2023 година, стапува на сила новиот режим на сообраќај на улицата „Македонски Просветители“ со кој по целата должина на улицата ќе се одвива двонасочен сообраќај.

Такси постојката која се наоѓа во џебот на улица „Македонски Просветители“ се префрла на десната страна од коловозот на улица „Партизанска“. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука