Избор Општина Дебрца Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Охридските пожарникари локализираа пожар во атарот на селото Песочани

Охрид, 18. септември 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 17-ти септември 2023 година, во 12:10 часот во СВР Охрид e пријавено дека во нива во атарот на селото Песочани, општина Дебрца, сопственост на 66-годишно лице од истото село, настанал пожар.

– Повредени лица нема, а интервенирала Територијалната противпожарна единица од Охрид, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука