Избор Охрид Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Билтен на СВР Охрид: Пријава за лице од струшка Драслајца кое му овозможило користење марихуана на друго лице во возило во авто камп во Охрид

Струга/Охрид, 18. септември 2023 (ОХРИДПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 36-годишно лице од струшкото село Драслајца, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување употреба на наркотични дроги“.

– Тој, во својот автомобил марка „Форд мондео“, што го паркирал во авто камп во Охрид, му овозможил на лице од Струга користење марихуана, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука