Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

СВР Охрид: Од утре сообраќајот по целата должина на булеварот „Македонски просветители“ ќе се одвива двонасочно

Охрид, 18. септември 2023 (ОХРИДПРЕС) – Од СВР Охрид ја известуваат јавноста дека од утре, вторник, 19-ти септември 2023 година, на сила ќе биде нов режим на сообраќајот на булеварот „Македонски просветители“ во Охрид.

– Според новиот сообраќаен режим, кој е усогласен со надлежните служби во локалната самоуправа, предвидено е такси постојката на булеварот „Македонски просветители“, во близина на поштата, да се дислоцира на улицата „Партизанска“, a локацијата да биде пренаменета во паркинг простор. Воедно, делот од коловозот пред досегашната такси постојка на булеварот „Македонски просветители“, од пресекот со улицата „Партизанска“ до пресекот со улицата „Димитар Влахов“, ќе биде отворен за сообраќај во правец од рампата кај поштата кон булеварот „Туристичка“ со што од утре сообраќајот по целата должина на булеварот „Македонски просветители“ ќе се одвива двонасочно, информираат од СВР Охрид.

Апелираат до возачите да се придржуваат до измените и да ги почитуваат насоките на полициските службеници кои, утре, на посочените локации и практично ќе ги информираат граѓаните за новите сообраќајни измени. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука