Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Санкционирани 3 возачи од Охрид кои управувале возила под дејство на алкохол

Охрид, 19. септември 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 16-ти и 17-ти септември 2023 година, во периодот од 22:00 до 04:00 часот, при извршени сообраќајни контроли, полициските службеници во Охрид затекнале 3 возачи кои управувале моторни возила под дејство на алкохол.

– Тие се веднаш исклучени од сообраќај, одземени им се возачките документи и поднесени им се соодветни платни налози, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука