Живот Забава Избор ТОП ВЕСТИ

Живот: Sensizlik

Во турскиот јазик постои еден збор, „sensizlik“, кој го нема ниту во еден друг јазик.

Значи недостигање на конкретни личности, одсутност на некој човек или жена. Состојба „без тебе“…

Не осаменост, туку едноставно без тебе…

Состојба во која некој/некои недостигаат до болка.

ЖивоТ на OhridPress со најубавите и најинспиративните животни приказни и мудрости.

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука