Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ

ГКК Охрид денеска гостува кај Еуроникел во Кавадарци

Охрид, 11. ноември 2023 (ОХРИДПРЕС) – Кошаркарите на Охрид денеска ги продолжуваат прволигашките натпревари.

Во рамки на седмото коло гостуваат во Кавадарци кај екипата на Еуроникел. Натпреварот е со почеток во 18:00 часот во спортската сала „Јасмин“, а ќе има и директен пренос.

По шест одиграни кола охриѓани се 11-ти на табелата со 7 бодови, додека Еуроникел се 4-ти со 10 бодови. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука