Здравје Избор Струга ТОП ВЕСТИ

Отворена трибина „Депресија, болест на сегашноста“ во Струга

Струга, 15. ноември 2023 (ОХРИДПРЕС) – Во сабота, на 18-ти ноември 2023 година, со почеток во 19:00 часот, во НУ Центар за култура „Браќа Миладиновци“ во Струга ќе се одржи отворена трибина „Депресија, болест на сегашноста“ со д-р по медицина, Бошко Томовски, Специјалист – невропсихијатар.

– На трибината ќе стане збор за препознавање и манифестирање на болеста, пристап во лечењето на болеста, местото на семејството во постоење на болеста и слично, информираат организаторите.

Влезот за сите посетители е слободен. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука