Избор Локална самоуправа

Реконструирано детското игралиште на улицата „Карпош Војвода“

Охрид, 16. ноември 2023 (ОХРИДПРЕС) – Завршена е комплетната реконструкција на детското игралиште на улицата „Карпош Војвода“, кое доби нови реквизити и соодветна гумирана подлога.

– Од денеска најмладите ќе може да се рекреираат и на ова детско игралиште. Активностите се во рамки на проектот за реконструкција и изградба на детски и повќенаменски спортски игралишта на територија на Општина Охрид, информираат од Општина Охрид. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука