Забава Избор

SUPER Fresh music: Olivia Rodrigo – Can’t Catch Me Now

Охрид, 20. ноември 2023 (ОХРИДПРЕС) – Младата поп ѕвезда Olivia Rodrigo го претстави синглот „Can’t Catch Me Now“, како дел од официјалниот саундтрак на „The Hunger Games“.

Изданието ќе содржи 17 песни, меѓу кои и хит-синглот „The Hanging Tree“ во изведба на актерката Rachel Zegler, како и многу нови песни од етаблирани млади автори.

Дејството на долгоочекуваниот филм „The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes“ е поместено 64 години пред почетокот на приказната што ја носи популарната трилогија.

Синглот „Can’t Catch Me Now“ пристигнува на крилата на вториот студиски албум на музичарката „Guts“, кој се најде на врвот на Billboard Топ 200 листата по неговото објавување. 20-годишната Rodrigo влезе во историјата на поп музиката веќе со нејзиниот деби албум „Sour“, кој ги собори рекордите на музичките сервиси и и’ обезбеди три Grammy награди.


Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука