Избор Култура Охрид ТОП ВЕСТИ

Во петок реприза на претставата „Лавиринтот“ од Димо Дешев

Охрид, 20. ноември 2023 (ОХРИДПРЕС) – Народен театар Охрид, во петок на 24-ти ноември 2023 година, со почеток во 20:00 часот ќе ја одигра претставата „Лавиринтот“ од Димо Дешев, во режија на Ѓорѓи Ризески.

– Во претставата играат Ивица Цонев и Марко Богдановски. Композитор е Алмир Бајрамоски, а во претставата се користат пиротехнички средства, информираат организаторите.

Претставата се игра во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид, а билетите се продаваат по цена од 200 денари. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука