Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Билтен на МВР: Полицијата пронајде бела прашкаста материја кај охриѓанец на улицата „Коста Абраш“

Охрид, 20. ноември 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 19-ти ноември 2023 година, во 10:55 часот на улицата „Коста Абраш“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид приведоа 42-годишен охриѓанец, кај кого биле пронајдени и одземени бела прашкаста материја и предмети со остатоци од бела прашкаста материја.

– По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука