Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Билтен на СВР Охрид: Двајца охриѓани физички нападнати во локален угостителски објект

Охрид, 20. ноември 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 19-ти ноември 2023 година, во 17:00 часот, во угостителски објект во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од страна на 55-годишен охриѓанец, врз две лица од Охрид, на возраст од 51 и 72 години.

– По целосно документирање на настанот, против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука