Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Билтен на СВР Охрид: Приведен 43-годишен охриѓанец поради агресивно однесување кон полициски службеници

Охрид, 20. ноември 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 19-ти ноември 2023 година, во 15:00 часот, на пресекот на улиците „Гоце Делчев“ и „Стив Наумов“ во Охрид, приведено е 43-годишно лице од Охрид.

– Тој, бил агресивен кон полициските службеници кои, преземале службени дејствија. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука