Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Пријава за лице од струшко Радолишта кое ограбило казино во околината на Струга

Струга, 22. ноември 2023 (ОХРИДПРЕС) – ОВР Струга поднесе кривична пријава против 41-годишно лице од струшкото село Радолишта, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

– Тој, на 3-ти септември 2023 година, околу 22:00 часот, со закана кон вработените во казино, во околината на Струга, одзел пари од прометот, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука