Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Пријавен пожар во куќа во Љубаништа

Охрид, 2. декември 2023 (ОХРИДПРЕС) – Денеска избувна пожар во куќа во селото Љубаништа.

Пожарот бил пријавен во охридската територијална противпожарна единица (ТППЕ) нешто по 11:30 часот.

Екипи на ТППЕ Охрид интервенираат со две возила и соодветен број пожарникари.

Повеќе во текот на денот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука