Избор Култура

„Ткаења“ на Славе Ѓорѓо Димовски утре на Саемот на книга

Скопје, 5. февруари 2015 (ОХРИДПРЕС) – Во Паркот на книгите во Скопје утре ќе биде претставена книгата – избор поезија „Ткаења“ на Славе Ѓорѓо – Димовски.

За поетскиот избор, со кој се одбележуваат два јубилеи, 55 години од раѓањето на авторот и 35 години од објавувањето на првата поетска книга ќе говори претседателот на Друштвото на писателите, Веле Смилевски.

Дружењето се организира во рамките на Саемот на книгата „Книга во секој дом“ на кникоиздавателството „Матица“ и ќе започне во 19:00 часот. (Крај)

извор: +инфо фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука