Забава Избор

SUPER Fresh music: Billy Joel – Turn the Lights Back On

Охрид, 12. февруари 2024 (ОХРИДПРЕС) – Легендарниот Billy Joel по пауза од полни 16 години издаде нова песна, одличната „Turn the Lights Back On“.

Како што беше и најавено, синглот е објавен во форма на лимитирано винил издание, на најголемите дигитални платформи, како и на официјалниот YouTube канал на музичкиот мајстор.

Песната е продуцирана од Grammy номинираниот продуцент и композитор Freddy Wexler, кој е ко-автор заедно со Joel, Arthur Bacon и Wayne Hector.

William Martin Joel или Billy Joel е познат американски пејач, композитор и пијаност. Музичкиот свет го знае и како „Piano Man“ по истоимената песна од 1973 година. Joel имаше и супер-успешна соло кариера уште од почетокот на 70-тите години.


Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука