Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Во Охрид приведено лице од Велес кое физички нападнало охриѓанка

Охрид, 12. февруари 2024 (ОХРИДПРЕС) – На 12-ти февруари 2024 година, во 01:20 часот, во СВР Охрид лишено е од слобода 41-годишно лице од Велес, со привремено престојувалиште во Охрид.

– Тој, се сомничи дека пред казино во Охрид, физички нападнал 49-годишна охриѓанка, по што и го одзел мобилниот телефон. По целосно документирање на настанот, против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука