Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Прекин во водоснабдувањето на улица „Караорман“ и дел од Булевар „Туристичка“

Охрид, 13. февруари 2024 (ОХРИДПРЕС) – Поради интервенција на водоводната мрежа, денес до 11:00 часот, ќе има прекин во водоснабдувањето на улиците „Караорман“ и дел од Булевар „Туристичка“, информираат од ЈП „Водовод“ Охрид.

Нивни екипи се на терен и работат на санација на состојбата. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука