Забава Избор

SUPER Fresh music: Yungblud & Lil Yachty – When We Die (Can We Still Get High?)

Охрид, 13. февруари 2024 (ОХРИДПРЕС) – Еден од највлијателните алтернативни музичари на новата генерација, Yungblud го претстави синглот „When We Die (Can We Still Get High?)“, заедно со познатиот рапер и музички продуцент Lil Yachty.

– Кога ја напишав оваа песна знаев дека Lil ќе додаде нешто одлично на неа. Сакав овој момент да биде судир на заедничка имагинација и звук. Навистина сум возбуден за тоа што потенцијално би можел да инспирира овој сингл во иднината на алтернативниот хип-хоп, изјави Yungblud.

Како уметник кој несомнено се појави како глас на генерацијата Z, Yungblud постојано истражува нови звучни територии и ја користи својата музика за обединување и зајакнување на врските помеѓу младите луѓе.

Познат по својата заразна енергија и панк став, тој цврсто го внесува танцувачки ориентираниот рок во 21 век.

Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука