Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Полицијата пронајде марихуана кај лице од Штип на кеј „Борис Кидрич“ во Струга

Струга, 13. февруари 2024 (ОХРИДПРЕС) – На 12-ти февруари 2024 година, во 18:45 часот на кеј „Борис Кидрич“ во Струга, полициски службеници од ОВР Струга лишиле од слобода 21-годишно лице од Штип, кај кое била пронајдена и одземена марихуана.

– По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветен поднесок, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука