Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид Охрид најубав ТОП ВЕСТИ

Охрид најубав: 15. февруари 2024 година – „зелениот лебед“ на кеј „Македонија“

Охрид, 15. февруари 2024 (ОХРИДПРЕС) – Facebook страната Охрид најубав/Ohrid najubav објавува дневни фотографии од преубавиот Охрид, кој како и секогаш, блеска со својата безвременска убавина.

Денешната фотографија е направена утрово кај „зелениот лебед“ на кеј „Македонија“, уште едно од прекрасните дела на охриѓанецот Кадри Селман кој продолжува да создава убавина која плени, афирмирајќи го градот во вистинско светло. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: Охрид најубав/Ohrid najubav

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука