Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Полицијата пронајде марихуана кај 39-годишен жител на селото Октиси

Струга, 16. февруари 2024 (ОХРИДПРЕС) – На 15-ти февруари 2024 година, во 22.00 часот во струшкото село Октиси, полициски службеници од Полициското одделение Велешта привеле 39-годишно лице од селото Октиси кај кое била пронајдена и одземена марихуана.

– По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука