Живот Забава Избор ТОП ВЕСТИ

Живот: Кога ќе уништиш нечиј живот со лага…

Кога ќе уништиш нечиј живот со лага, гледај на тоа како да си зел заем, кој ќе мораш да го вратиш со камата.

Лагата е тивок убиец кој може да ви го уништи животот.

Размислете колку често кажувате лаги и изберете живот исполнет со искреност. Секоја ситуација има повеќе решенија, а лагата е најлошото од сите.

ЖивоТ на OhridPress со најубавите и најинспиративните животни приказни и мудрости.

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука